Нещодавно новий міністр оборони Олексій Резніков прокоментував перспективи євроатлантичної інтеграції України.

Він впевнений, прийняття України в НАТО – це чисто політичне рішення.

“Я спілкувався з усіма послами. Всі говорили: “Ваш час прийде”. Але дійсно, європейські країни, учасники Альянсу, враховують позицію Путіна”, – заявив міністр.

Стримуючим фактором він бачить те, що вступ України до НАТО – це загострення відносин з президентом РФ Володимиром Путіним.

“Нарешті почали говорити в США, що є агресор, це дає надію, що вони розуміють, що Україна вже повинна вступити в Альянс”, – додав Олексій Резніков.

До того ж міністр оборони Олексій Резніков пояснив ситуацію з використанням безпілотників Bayraktar на Донбасі.

“У тексті Мінських угод чітко записано: “Заборона обмеження безпілотних апаратів”… Але там є одне важливе слово. яке забувають навіть наші німецькі друзі, – “іноземних”. Тобто це росіянам заборонено використовувати безпілотники над українською землею. А ми на своїй землі. І це український безпілотний апарат.

Є спеціальна служба – Спільний центр комунікацій і контролю. Вони повідомили ОБСЄ, що відбувається порушення Мінських угод з боку противника і що обстрілюють наші землі. Мало того, загинув наш боєць. І запросили “режим тиші”. Не відпрацював цей механізм. Тому, користуючись ст. 51 Статуту ООН, Україна реалізувала своє право на самозахист”, – розповів він.

Та додав:

“Стратегія Путіна така – він хоче посадити за один стіл перемовин офіційну Україну з підлеглими їм окупаційними режимами, які себе називають якимись там “республіками”. …Терористи, найманці, які сьогодні працюють у 1-му, 2-му армійських корпусах. Тому що так вони трактують Мінські угоди.

Але стратегія президента Зеленського – не сідати за стіл ані з сепаратистами, ані з терористами. Розмовлятиме він тільки з президентом іншої країни за допомогою президентів і канцлерів дружніх країн”