Адміністрація президента США Джо Байдена прагне, щоб в України залишалась можливість вступити в НАТО. Проте для цього необхідно провести реформи.

Про це сказав на брифінгу Філіп Рікер, в.о. помічника держсекретаря США з питань Європи та Євразії.

За його словами, Вашингтон прагне, щоб Україна змогла функціонувати відповідно до стандартів НАТО.

“Адміністрація Байдена продовжує прагнути, аби двері в НАТО залишалися відчинені для претендентів, коли вони будуть готовими виконувати відповідні вимоги й зобов’язання”,- сказав Рікер.

Він нагадав, що Україна виконує Річну національну програму, яка дозволяє взаємодіяти з Альянсом, а також має статус Партнера НАТО з розширеними можливостями.

“Це є частиною необхідних зусиль для побудови більш стабільної, демократичної, процвітаючої та вільної України. І ми будемо продовжувати нашу взаємодію (з українською стороною – ред.) в усіх цих сферах”,- підкреслив представник Держдепу.

Напередодні, міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що вважає можливим вступ України в НАТО. За його словами, це потребує часу, але не є фантазією.

Про це йшлося в програмі BBC HARDtalk.

Як заявив міністр, українці вважають НАТО “джерелом безпеки та стабільності” в Україні.

“На початку 90-х центральноєвропейські країни, в тому числі країни Балтії, чули тверде “ні” у відповідь на їх бажання приєднатися до ЄС і НАТО. Росія тоді теж говорила, що це їх “червона лінія”, що цього ніколи не станеться. Але це сталося. І небо не впало на землю”, – сказав він.

Кулеба зазначив, що інтеграція України в НАТО, безумовно вимагає часу і виконання політичних зобов’язань, водночас “не є фантазією”.

Нагадаємо, нещодавно президент Володимир Зеленський заявив, що настав час надати Україні план дій щодо членства в НАТО.

Глава держави також вважає, що вступ України в НАТО є шансом завершити війну на Донбасі.