Саміт НАТО, який відбудеться 14 червня в Брюсселі, пройде без участі представників України, як країни-партнера. Але, в порядку денному є питання можливого отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ). НАТО вирішило провести саміт без участі країн-партнерів Альянсу, до яких відноситься й Україна. Про це повідомив Ігор Жовква.

“Нинішній саміт НАТО 14 червня буде проведено без участі країн-партнерів Альянсу, до яких відноситься і Україна. У цьому саміті візьмуть участь тільки країни – члени. Головним для нас є змістовне наповнення саміту. Тут ми можемо бути впевненими, що тема України буде обов’язково обговорена”, – заявив Жовква.

Він підкреслив, що про обговорення української тематики на саміті НАТО запевняли найближчі партнери НАТО, а саме США, Канада, Німеччина, Франція і Польща. Жовква додав, що рішення саміту, в тому числі по Україні, будуть зафіксовані в загальному підсумковому документі.

“Робота над таким документом триває. Ми продовжуємо переговори з нашими партнерами, щоб забезпечити врахування інтересів України в підсумковому рішенні Альянсу”, – сказав він.