Членство у НАТО залишиться для України більшим пріоритетом, аніж вступ до ЄС.

Про це під час форуму Re:Open Zakarpattia заявила віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина.

Відповідаючи на питання модератора, чи є вступ до НАТО для України більшим пріоритетом, аніж членство у ЄС, віцепрем’єрка дала однозначну відповідь.

“Після закінчення війни членство у НАТО стане пріоритетом для України”, – заявила вона.

Також Ольга Стефанішина заявила, що Україна розраховує, що прийняття України до НАТО буде зроблено “політичним рішенням” і не потребуватиме проміжних стадій на кшталт Плану дій щодо членства.

“Не можна виключати, що позитивне вирішення питання вступу України до НАТО стане можливим і до завершення війни”, – додала вона.

30 вересня президент Володимир Зеленський оголосив про підписання Україною заявки на пришвидшений вступ до Північноатлантичного альянсу.
Білий дім вважає, що питання членства України в НАТО має вирішуватися в “інший час”, а наразі більш актуальним є надання їй підтримки для боротьби з російською агресією.
“США десятки років чітко заявляли, що підтримують політику відкритих дверей НАТО. Будь-яке рішення про членство в НАТО ухвалюється між 30 членами Альянсу і країнами, які прагнуть до нього приєднатися. Зараз, на наш погляд, найкращий шлях підтримувати Україну – практична підтримка України “на землі”, а процесом у Брюсселі треба зайнятися в інший час”, – сказав він.