Володимир Зеленський закликав країни-члени НАТО відверто сказати, готові вони чи ні бачити Україну в Альянсі.

Про це він сказав під час свого виступу на Мюнхенській конференції з безпеки в суботу, 19 лютого.

За словами президента, Росія від 2014-го говорить про те, що “ми обрали невірний шлях, що у Європі на нас ніхто не чекає”. 

“Хіба не Європа має говорити доводити, що це не правда? Хіба не Європа має сказати, що громадяни України ставляться позитивно до вступу в Союз? Чому ми уникаємо цього запитання? Хіба Україна не заслуговує на чесні відповіді? Це стосується і вступу до НАТО. Нам кажуть, що двері відкриті, але поки стороннім вхід заборонений. Якщо не всі члени Альянсу хочуть нас бачити, або всі члени Альянсу не хочуть нас бачити, скажіть нам чесно. Відкриті двері – це добре, але нам потрібні відкриті відповіді, а не роками закриті питання”, – каже він. 

Зеленський наголосив на тому, що Україна не прагне вступити до НАТО лише, аби силовим методом захопити анексований Крим – як про це кричать в РФ.

“Втім, вони неуважно читали статтю п’яту статуту НАТО: “Колективні дії передбачені для захисту, а не для нападу. Крим і окуповані райони Донбасу повернуться до України, але тільки мирним шляхом”.

Президент Володимир Зеленський вважає, що називання Заходом можливих дат нападу РФ не є реальною допомогою Україні.

“Щоб дійсно допомогти Україні не треба постійно говорити про дати імовірного вторгнення. Ми будемо захищати свою землю і 16-го лютого, і 1-го березня, і 31-го грудня. Нам на багато більше потрібні інші дати”, – заявив він, зазначивши, що чекає від Заходу рішень, які дозволять наблизити дати вступу України до Євросоюзу та НАТО.

У тому числі, на думку президента, ЄС має надати Україні офіційну перспективу вступу.

“8 років тому (під час Революції гідності – ред.) українці зробили свій вибір, багато хто віддав за нього життя. Невже через 8 років після цього – Україна має постійно закликати до визнання Європейської перспективи?”, – поставив він риторичне запитання.

“Двері в НАТО для України точно залишаються відчиненими”, – заявила посол ФРН в Україні  Анка Фельдгузен.

“Принцип безпеки в Європі – це не лише НАТО, а й ОБСЄ. Росія забуває, що це не Україна загрожує їм, вони самі”.