Україна може отримати статус країни-кандидата на вступ до Європейського союзу вже в червні 2022 року. Але рішення має прийматися одноголосно.

Про це стало відомо з інтерв’ю глави представництва ЄС Матті Маасікаса для Postimees.

“Зараз ми говоримо про тижні, а не про місяці. Я думаю, що це (отримання статусу, – ред.) станеться в червні”, – зазначив він.

За його словами, країни-учасниці Євросоюзу повинні з’ясувати, чи відповідає Україна Копенгагенським критеріям.

“Зараз немає сенсу спекулювати, що це буде за оцінка… Я також не можу передбачити, що держави-члени скажуть з цього питання. Все, що пов’язано з розширенням Європейського союзу, вимагає одностайності. Це рішення було б величезним кроком”, – додав Маасікас.

Заступник голови Офісу президента України Ігор Жовква заявив наступне:

“Орієнтири – наступний черговий саміт ЄС, тобто засідання Європейської ради, де будуть ухвалені рішення щодо наступних етапів. Це 25-26 червня, якщо я не помиляюся. Ми на цей саміт точно повинні вийти з відповідним рішенням Європейської ради, а далі – початок переговорів про вступ, і там ми теж будемо намагатися робити їх швидше”, – сказав Жовква в інтерв’ю “Європейській правді”, опублікованому в неділю.

Він зазначив, що вступ України до ЄС можливий у найближчі кілька років.

“Я не хочу говорити конкретний місяць, день і рік. Але точно це буде протягом найближчих років”, – додав Жовква.

Водночас він зазначив, що Україна не отримувала від Угорщини сигналів щодо стримування вступу України до ЄС.

“Я б не говорив, що Угорщина зараз збирається щось блокувати на європейському треку для України. Принаймні, ми не спостерігаємо таких ознак, і ми сподіваємося, що такого не буде. Щодо НАТО була зовсім інша історія. Але щодо ЄС будемо сподіватися, що вистачить совісті, мудрості для того, щоб цей рух України не стримувати”, – сказав Жовква.

За його словами, Україна може подякувати Угорщині за те, що вона допомагає українським біженцям і передає певні види допомоги, однак Будапешт, як і раніше, не готовий пропускати транзитом зброю, якої потребує Україна, і підтримувати санкції ЄС щодо заборони на закупівлю російських газу та нафти.

“Але Угорщина не робить те, чого від неї просить президент: вона абсолютно не готова навіть пропускати транзитом зброю, якої потребує Україна, з третіх країн через територію Угорщини в Україну і вона абсолютно не готова бути конструктивною в питанні нових санкцій ЄС, зокрема щодо газу та нафти”, – повідомив заступник голови Офісу президента.