Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розповів, про що говорили на сьогоднішньому онлайн-засіданні Ради міністрів закордонних справ Європейського Союзу. Ключовою, але не єдиною темою стало загострення в Донбасі та стягування Росією військ до українського кордону.

Про це повідомляє пресслужба МЗС.

Провокації Росії

Кулеба детально поінформував колег держав-членів ЄС щодо загострення безпекової ситуації у Донбасі та вздовж українського кордону, ознайомив із комплексом загроз, які несуть нинішні дії РФ для української та європейської безпеки.

Голова української дипломатії запропонував покроковий план дій задля стримування Москви від подальшої ескалації, ключовим елементом якого є розробка нового пакету секторальних санкцій.

«Ми вдячні ЄС за всі кроки, які були здійснені з 2014 року з метою підвищення ціни для РФ за її агресію проти України. Водночас, на нинішньому етапі персональних санкцій вже недостатньо. Потрібно вже зараз провести внутрішню дискусію в ЄС з метою розробки нового пакету секторальних санкцій, який буде негайно введений в разі нового етапу агресії з боку РФ», – заявив міністр.

Своєю чергою ЄС та всі держави-члени запевнили, що залишаються єдиними у непохитній підтримці суверенітету і територіальної цілісності України, готові надалі зміцнювати підтримку нашої держави та тиснути на агресора.

У Євросоюзі високо відзначили виважену та мудру реакцію Києва на спроби Росії провокувати загострення, та зусилля, спрямовані на врегулювання конфлікту виключено політико-дипломатичним шляхом, на основі Мінських домовленостей.

Загроза у морі

Окремою темою розмови стали дії Росії у Чорному та Азовському морях, мілітаризація тимчасово окупованого Криму та акваторії.

Зокрема, Дмитро Кулеба звернув увагу колег на порушення міжнародного морського права, яким є блокування Росією Азовського моря та наміри «тимчасово» закрити Керченську протоку, й обговорив шляхи реагування на них.

Україна в ЄС. Коли?

Учасники зустрічі приділили окрему увагу реформам в Україні, спрямованим на наближення нашої держави до членства в Європейському Союзі.

Голова української дипломатії відзначив важливість надання Україні чіткої перспективи членства в ЄС. За його словами, агресивна політика РФ проти України буде остаточно подолана тоді, коли у Москві усвідомлять, що наша країна є невід’ємною частиною західного демократичного світу.

Кримська платформа

Дмитро Кулеба підтвердив запрошення всім державам-членам ЄС взяти участь в установчому саміті та подальшій роботі Кримської платформи – української ініціативи з деокупації півострова.