Глава МЗС наголосив, що Україна сама вирішуватиме, які їй потрібні ракети в майбутньому. 

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголошує, що Україна має відповісти на нові виклики у зв'язку з порушенням Росією Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (ДРСМД). Про це голова українського зовнішньополітичного відомства сказав в ефірі програми Голосу Америки. 

Глава МЗС повідомив, що сьогодні у Вашингтоні провів зустріч із радником президента США з питань національної безпеки Джоном Болтоном, з яким було обговорено багато питань, і, зокрема, стосовно Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Те, що Росія роками порушувала цю угоду за допомогою розміщення ракет, які ми вже знаємо, і пускових установок – це взагалі змінює увесь сенс контролю за озброєннями. Спочатку Росія зруйнувала договір про звичайні збройні сили в Європі. Якщо б цей договір був, чи могло би бути так, як вона робила стосовно окупації Криму і стосовно окупації Донбасу? Моя відповідь – це було б складніше", – заявив Клімкін.

Також міністр зазначив, що ситуація із ДРСМД змінює розрахунки для України.

"Ми маємо використовувати все для того, щоби себе захистити. Логіка Росії не для захисту Росії, вона для того, щоб користуватися безпекою як товаром на відповідній біржі. Тому ця поведінка Росії призвела до нової логіки гонки озброєнь. Це звичайно, оскільки і інші партнери будуть це робити. І в цій ситуації Україні потрібно буде відповідати на нові виклики. І ми маємо відповісти на них гідно, оскільки у нас є досвід, у нас є необхідний інтелект, і нас є необхідність захищати нашу країну", – наголосив Клімкін. 

Також його запитали, чи йде мова про те, що це можна вважати початком виробництва такої зброї в Україні.

"Ми вже маємо потенціал у сфері ракетної зброї, і які ракети будуть потрібні нам для майбутнього, вирішувати будемо ми", – заявив Клімкін.