Навіть після атаки з боку РФ, кораблі військово-морських сил України і далі будуть ходити через Керченську протоку

Такі кроки потрібні для того, щоб наша країна остаточно не втратила Азовське море.

«Ми не порушили жодного пункту жодного договору, ми діяли абсолютно так само, як і в попередній раз. Але ми не відмовимося від нашого права проходити через Керченську протоку і від нашого права бути присутнім в Азовському морі», – заявив в ефірі одного з телеканалів глава Міноборони Степан Полторак.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Так, якщо Україна відмовиться від проходження військових кораблів через Керченську протоку, це буде означати, що Росія повністю окупувала Азовське море і ми просто втратимо ще одну територію, чого Україна не може собі дозволити.За запевненням міністра, «сьогодні ніхто нікуди не йде», Україна відновить діяльність в Азовському морі тоді, коли Військово-морські сили України будуть готові.

«Коли будемо готові до проведення наступного переходу для проведення ротацій наших підрозділів, ми будемо здійснювати такі ж проходи з виконанням всіх міжнародних норм і прав. До цього часу, я думаю, міжнародний тиск на Росію дасть їм зрозуміти, що вони не виконують міжнародні зобов’язання», – вважає Степан Полторак.

Відзначається, що проходи військових кораблів будуть, як і раніше, проходити з дотриманням всіх міжнародних норм.

Додамо, що за словами Полторака, якби українські моряки у Керченській протоці відкрили вогонь по російських військових, Кремль пішов би на повномасштабну агресію.

"Вони герої. Якщо б вони відкрили вогонь, навряд чи у нас сьогодні відбувалася би ця передача, і було би все по-іншому. Тому що Російська Федерація чекала і готувала цю провокацію… 

Із тих перехватів, які ми бачили, із перемовин між кораблями ФСБ Росії та Чорноморського флоту та нашими моряками, де вони ображали, де вони нахабно себе поводили, де вони врешті застосували зброю, – тільки витримка врятувала ситуацію від широкомасштабної агресії", – сказав Полторак.