Україна разом зі своїми партнерами по антиросійській коаліції готує Азовський пакет санкцій, який став наслідком агресії Кремля у Азовському морі. 

Вже сьогодні є певні зрушення, але коли ці обмеження буде ухвалено, це вкотре вдарить по Росії та поставить її на місце.

За словами міністра інфраструктури Володимира Омеляна, за часи воєнної агресії Росії України зазнала значних збитків. 

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Ця цифра наближається до позначки у 10 мільярдів гривень, якщо брати сукупно і державні підприємства, і "Адміністрацію морських портів України", і вплив на регіон.

"Зокрема, після агресії Кремля поблизу Керченської протоки судновласники не охоче надають у фрахт свої судна, бо розуміють ризик збитків у випадку можливого простою. Тому їм набагато простіше працювати в акваторії Чорного моря з іншими портами, аніж з Азовськими", – зауважив він.

Що таке фрахт? У торговому мореплаванні обумовлена договором або законом плата за перевезення вантажу або за надання судна в користування за договором на певний час. Сплачується перевізникові відправником вантажу або фрахтувальником.

Щодо реакції України, Омелян стверджує, що офіційний Київ завжди серйозно ставився до питання російської агресії, починаючи з будівництва Керченського мосту.

"Попереджали, що це буде політичний інструмент Путіна закрити Керченську протоку та відповідно акваторію Азовського моря. Після фактичної кризи у Керченській протоці, коли було обстріляно та захоплено наші судна та моряків, ми максимально проводили роз`яснювальну роботу з державами-членами антиросійської коаліції. Це мало добрий ефект, тому що не всі одразу добре розуміли причин цього конфлікту та які наслідки будуть", – переконує очільник Мінінфраструктури.

Як підкреслює він, коли ж члени ЄС зрозуміли суть питання, що після Азовського моря наступними будуть Чорне та Балтійське моря, реакція була абсолютно іншою.

Готуємо з нашими партнерами по антиросійській коаліції "Азовський пакет" санкцій. Цього тижня спецмісія ЄС перебуває в регіоні. Станом на сьогодні, ми маємо фактично вільний прохід Керченською протокою, але він – далекий до ідеального в нашому розумінні. 

Судна не повинні на вході чи на виході очікувати по декілька годин, раніше ця позначка взагалі дорівнювала нулю. Зараз судна очікують в середньому 15 годин, а ще зовсім нещодавно це було багато діб. Але ми віримо, що хоча і складно знайти в ЄС консенсус, що Азовський пакет санкцій буде прийнято,– констатував чиновник.