Президент України Петро Порошенко заявив про початок консультацій з іноземними партнерами щодо розробки "дорожньої карти" виконання Мінських домовленостей, передає Корупція.Інфо.

Про це він сказав на брифінгу у Варшаві в суботу.

"Ми чітко підкреслили, що з понеділка ми розпочинаємо консультації зовнішньополітичних радників за участю міністра закордонних справ Павла Анатолійовича Клімкіна з розробки документу "дорожньої карти", де буде обговорюватися ситуація з компонентом безпеки", – заявив Порошенко.

За його словами, в розробці цього документу візьмуть участь всі країни G5 (США, Франція, Німеччина, Італія, Великобританія), він буде включати терміни виконання пунктів Мінського угоди.

Президент уточнив, що йдеться про безперешкодний доступ місії ОБСЄ до окупованій території, про стабільний режим припинення вогню, гарантований відвід техніки та артилерії, а також про наявність збройної поліцейської місії на Донбасі.

Додамо, Україна і НАТО оприлюднили спільну заяву. У документі, зокрема, йдеться про загострення ситуації на Донбасі та військову агресію Росії щодо України.

Як відомо, 8-9 липня у Варшаві відбувався саміт НАТО, в якому також брав участь президент України Петро Порошенко.