Рішення РНБО щодо захисту національних інтересів в акваторії Азовського моря запізнилося на два роки. Про це заявив лідер партії "Основа" Сергій Тарута в ефірі телеканалу ZIK, відповідаючи на питання про економічні наслідки блокади Росією азовських портів України.

"Наша влада робила вигляд, що міст в Крим або не будується, або не буде побудований. Ми вчасно не натиснули на Росію, щоб вона будувала основу моста за проектом, де висота прольоту 38 метрів, достатня для заходу в порти Азова великотоннажних кораблів стандарту "Панамакс", – заявив Тарута.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий законЛідер партії "Основа" вважає, що Україні необхідно було задіяти міжнародні конвенції, залучати міжнародних партнерів в рамках ООН, щоб не допустити ущемлення національних економічних інтересів через обмеження на судноплавство у зв'язку з будівництвом моста. Але цього не було зроблено.

"З Росією все зрозуміло – це агресор. Але треба дивитися і на дії української влади. Ми постійно наздоганяємо. У питанні вільного доступу до азовських портів ми запізнилися на два з половиною роки", – підсумував Тарута.