Рада національної безпеки та оборони України на засіданні 28 серпня ухвалила комплекс заходів щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України, повідомляє офіційний сайт Глави держави.

Про це повідомив Заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Михайло Коваль за підсумками засідання РНБО, яке відбулось під головуванням Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил Петра Порошенка.

РНБО обговорило невідкладні питання  стосовно захисту України та зміцнення обороноздатності держави. За результатами обговорення Рада ухвалила комплекс заходів щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України, стратегічних пріоритетів зовнішньої політики, збільшення бойових можливостей Збройних Сил, інших військових формувань та правоохоронних органів, використання потенціалу оборонної промисловості, зміцнення системи забезпечення інформаційної кібер-безпеки України.Рада вирішила, починаючи з цієї осені, відновити призов на строкову службу до Збройних Сил України, причому призвані військовослужбовці будуть проходити військову службу, проте не будуть залучатися до виконання бойових завдань в зоні антитерористичної операції.

Рада доручила Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну невідкладно звернутися до держав, що підписали Будапештський меморандум 1994 року, щодо проведення консультацій щодо ситуації у Донецькій та Луганській областях.

Як зазначив Заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Михайло Коваль, Україна звертається за допомогою до Ради Безпеки ООН, НАТО, ЄС, ОБСЄ, держав-стратегічних партнерів. «Наша держава розраховує на допомогу США, зокрема, шляхом надання спеціального статусу основного союзника США поза НАТО», – зазначив Михайло Коваль.

Джерело: ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР РНБО