Ще вкінці березня 2020 року парламент прийняв законопроект, спрямований на забезпечення додаткових соціальних і економічних гарантій у зв’язку з поширенням COVID-19. Згідно з цим законом Державному центру зайнятості надано право визначати особливості реєстрації, перереєстрації, надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю, відмінні від встановленого порядку.

Кошти на виплату допомоги передбачені в Держбюджеті:

– мінімальний розмір матеріальної допомоги становить – 1800 гривень в залежності від страхового стажу;

– без урахування страхового стажу – 650 гривень;

– максимально можливий розмір допомоги по безробіттю з 1 липня 2020 року – 8788 гривень.

Для оформлення допомоги по безробіттю, необхідно вибрати найближчу філію центру зайнятості та відправити на її електронну пошту пакет документів.

А саме копію або скан:

паспорта;

– трудової книжки;

– ІПН-коду;

– документа про освіту;

– військового квитка, при наявності – посвідчення УБС;

– особи з інвалідністю повинні надати копію або скан довідки МСЕК з рекомендаціями про працю та індивідуальну програму реабілітації.

У період пандемії встати на облік Центру зайнятості можна дистанційно.

Подати заявку можна на офіційному сайті Центру Зайнятості: https://www.dcz.gov.ua/storinka/elektronne-podannya-dokumentiv

Після подачі заяви не застосовується семиденний період для активного пошуку роботи. Людина не зобов’язана протягом 7 днів відвідувати співбесіди з роботодавцями, а відразу отримує статус безробітного. Допомога по безробіттю призначається з першого дня надання статусу безробітного.

Що стосується правил розрахунку виплат по безробіттю, то вони залишилися колишніми. Допомога по безробіттю призначається з урахуванням страхового стажу, зарплати і доходу, який людина мала за останні 6 місяців, коли працювала:

– 50% від доходу людини – якщо робочий стаж до 2-х років;

– 55% – якщо стаж від 2-х до 6-и років;

– 60% – якщо стаж від 6-ї до 10-и років;

– 70% – якщо стаж більше 10-и років.

Однак служба зайнятості буде поступово зменшувати розмір виплат:

– 100% – перші 90 днів;

– 80% – такі 90 днів;

– 70% – в подальшому.