Необхідною умовою для запуску страхової медицини є виведення зарплат українців з тіні, вважає депутат.

Голова комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги і медичного страхування, нардеп від Слуги народу Михайло Радуцький розповів, що страхова медицина може запрацювати в Україні у 2023 році.

Відповідну заяву депутат зробив в інтерв’ю “Радіо Свобода”. За його словами, медстраховка буде покривати те, що не увійшло в гарантований державою обсяг безоплатної медичної допомоги. Але для цього має бути дотримано кілька умов.

“Ми не говоримо, що ми скасуємо фінансові гарантії. Це universal coverage (універсальне покриття витрат пацієнта, гарантований мінімум безкоштовних медичних послуг). І він повинен бути. Всі країни за нього борються. Страховка покриватиме те, що не увійшло в гарантії. По-перше, ми повинні не помилитися. Ми повинні вибрати ту модель, яку ми фінансово і якісно можемо дозволити в Україні”, — сказав Радуцький.

Необхідною умовою для запуску страхової медицини нардеп вважає також виведення зарплат українців з тіні.

“Ми зробимо все, щоб відсоток чорної зарплати був з кожним днем все меншим і меншим. І ми розглядаємо можливість написання закону і вибору моделі в цьому році. Але ми вважаємо, що економічно по офіційності зарплати ми вийдемо на можливість, щоб цей закон (про медичне страхування – ред.) запрацював десь рік-два — десь 2023 рік. Це не обіцянка. Це плани”, — резюмував голова профільного парламентського комітету.

Раніше Михайло Радуцький заявляв, що цього року до Ради буде подано законопроект про медстрахування в Україні.