В Україні хочуть змінити правила розмитнення автомобілів. Так, власників чорнобильських посвідчень хочуть звільнити від розмитнення взагалі.

Про це йдеться в законопроекті №2278 про соціальний захист учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, який з’явився на сайті Верховної Ради.

“Одним із заходів забезпечення прав осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є надання їм пільг, визначених законом, зокрема щодо отримання для власного користування безкоштовно або на пільгових умовах від держави автомобілів”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Серед нововведень пропонують:

не обкладати митними платежами транспортні засоби, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України особами, визначеними пунктами 1 і 2 частини першої статті 14 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”,

дозволити ввозити без мита транспортні засоби такі, як легкові авто, вантажівки, автобуси і мотоцикли,

розмитнювати як нові, так і старі автомобілі.

Разом з тим, щоб уникнути зловживань з пільгами, в законопроєкті передбачається обмеження – кожен “чорнобилець” може ввозити не більше одного авто з кожної категорії раз на десять років. Однак документ ще будуть доопрацьовувати і немає ніяких гарантів, що його приймуть.