російські загарбники вже більше року не можуть досягти своїх цілей, і продовжують атакувати позиції ЗСУ. 

Зараз найгарячішим напрямком є Бахмутський, але з настанням теплої погоди окупанти можуть активізуватись на Луганському напрямку від Куп’янська до Кремінної.

Таку думку в ефірі одного з телеканалів висловив полковник ЗСУ в запасі, військовий експерт, льотчик-інструктор Роман Світан. За його словами, росіяни будуть робити спроби наступати за допомогою важкої техніки.

Світан зазначив, що у росіян залишилась певна кількість важкої техніки, яку вони не могли використовувати під час теплої та вологої зими. З настанням тепла цієї весни ворог може активізуватись на Луганському напрямку від Куп’янська до Кремінної.

На цій ділянці фронту активізуються і, можливо, намагатимуться відсунути лінію фронту від Донецька. Вздовж Донецька ми досі перебуваємо біля Авдіївки та Мар’їнки, до Донецька кілька кілометрів. Для того, щоб відсунути ворога, нашим військам потрібно зайти в тил з боку Курахового і Покровська. Звідти вихід тільки через Вугледар, – пояснив полковник.

Військовий експерт вважає, що росіяни будуть робити спроби широкомасштабно наступати за допомогою важкої техніки на Вугледар з боку Волновахи, а також на Куп’янськ, Сватове і Кремінну зі сторони російських Валуйок.

Роман Світан наголосив, що загарбники ніколи не зможуть вийти на адміністративний кордон Донецької області. Це не можливо, бо для цього їм потрібно подолати рубіж Слов’янська, Краматорська та Дружківки.

“А якщо там пройти неможливо, то у російських військових виникає питання: “А який тоді сенс брати Бахмут?”. Рух у бік Слов’янська нічого не дасть, подальшого просування не буде. Впертись у Слов’янський та Краматорський гарнізони – означає залягти там”, – підкреслив він.

У той же час російські окупанти продовжують на Бахмутському напрямку зазнавати великих втрат. Загарбники змушені посилювати свої позиції за рахунок регулярних підрозділів російської армії, зокрема, десантників.

Про це повідомив представник Східного угрупування ЗСУ Сергій Череватий в ефірі телемарафону.

«Ми тут бачимо іншу тенденцію — не те, що вони відходять, а що через великі втрати їм доводиться посилюватися за рахунок підрозділів регулярної армії рф, насамперед повітряно-десантних військ», — сказав він.

Додамо: За даними розвідки Британії, наступ росіян під Бахмутом сповільнюється, тому що за їхніми даними російське командування було вимушене перекинути декілька своїх підрозділів звідти на інші напрямки. В інтерв’ю ТСН.ua військовий експерт Олег Жданов розповів, навіщо росіянам Авдіївка.

«Авдіївка — це перепона для подальшого просування в бік адміністративного кордону Донецької області. По-перше, Авдіївка для нас зараз дуже гарний плацдарм в плані звільнення Донецька. Вона фактично дає можливість нашій артилерії працювати фактично дістаючи до околиць Донецька, особливо по складам боєприпасів, паливно-мастильних матеріалів тощо. Я думаю, що росіяни переключилися на Авдіївку саме тому що вони зрозуміли, що з Бахмутом вони каші не зварять», — зазначив Жданов.

За словами експерта, спалювати у Бахмуті власні резерви і надалі росіяни не можуть. А в Кремлі, скоріш за все, вимагають якісь результати.

«Через тиждень вже треба ставити новий дедлайн із захоплення Донецької області. Вони зробили паузу на новорічні свята і фактично у них приблизно два місяці випало в мобілізації. Сьогодні вони починають це відчувати на собі, підписка мобілізованими трохи розірвалася», — зазначив Жданов.