Українські пілоти взяли участь в багатонаціональній операції проти бойовиків, угруповання, визнаного в Африці терористичним.
У Конго проведена багатонаціональна військова операція проти терористів, в якій взяв участь український контингент у складі стабілізаційної місії ООН, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.
Операція «Скорпіон» проводилася в три етапи. До участі в ній притягувався спецназ Гватемали і Танзанії, піхота ВС Малаві і ПАР, а також вертольоти Мі-8 і Мі-24 Збройних Сил України та «Oryx» ПАР.
Мі-8 забезпечували передислокацію наземних передових підрозділів, а ударні вертольоти Мі-24 знищували позиції терористів з повітря.
Бойовики обстрілювали вертольоти ЗСУ з автоматів, але особовий склад не постраждав, авіатехніка серйозних пошкодження не отримала.
Заключним етапом операції стала зачистка району.
Необхідність зачистки було викликано активізацією бойовиків ADF ( «Союзні демократичні сили»), які воюють з владою Конго. Угруповання є союзником «Ісламської держави» і визнана в країні терористичною.
Бойовики ADF, як відзначають в Міноборони, регулярно атакують підрозділи армії Конго, миротворців ООН, співробітників недержавних організацій, що борються з епідемією лихоманки Ебола в країні, а також нападають на цивільних осіб.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
У прес-службі відомства уточнили, що протягом трьох місяців в Конго екіпажі Мі-24 відпрацювали 139 завдань по вогневому ураженню. Більшість з них – 124 – були проведені в листопаді минулого року.
Зазначимо, що 28 січня під час прес-конференції заступник директора Інституту світової політики з наукових питань Микола Бєлєсков наголосив на тому, що потрібно вкладати кошти у військово-повітряні сили.
Під час прес-конференції на тему “Скільки Україна буде змушена витрачати на оборону в майбутньому?” Микола Бєлєсков наголосив на тому, що до 2030 року важливо вкладати кошти у військово-повітряні сили. За його словами, Україні необхідно купувати системи протиповітряної оборони винищувачі, тому що саме у їхньому комплексному використанні країна матиме результат.
"Лише у комплексному використанні вони зможуть гарантувати надійну оборону. Покладаючись тільки на ППО ми віддаємо небо нашому противнику. Тому левова частка фінансування має йти на авіацію. При цьому й інші роди військ потребують коштів та переозброєння", – розповів Микола Бєлєсков