619026_w_300

У перформансі "Досить" українська художниця Ані Зур в центрі Москви зробила "селфі" з сирим м'ясом на голові, закликаючи керівництво Росії зупинити війну з Україною. Художниця називає свій перформанс символічною реакцією на дії керівництва РФ, яке з минулого року веде проти України "гібридну" війну, що спричинила загибель тисяч громадян.

На питання Cultprostir, на яку реакцію на свій художній жест вона очікує, Ані Зур відповіла:

"Реакція, якщо переглянути коментарі до відео, уже є, і вона досить передбачувана – я торкнулася больової точки. Незважаючи на хвилю агресії на свою адресу, я сподіваюся на діалог між думаючими людьми, а перформанс тут слугує приводом говорити про те, що відбувається, і про те, яку відповідальність готові взяти на себе всі учасники конфлікту. Подібні перформанси не можуть безпосередньо вплинути на владу, але вони можуть змусити переосмислити те, що відбувається, включити, зрештою, критичне мислення. А коли в суспільстві зростає кількість критично мислячих людей, є шанс і на створення здорової держави".

Раніше Ані Зур влаштовувала перформанс "Вулиця Інститутська", який був присвячений трагічним подіям лютого 2014 року в центрі Києва і ілюстрував "безпорадність людини перед державною машиною":

 

 

 

Джерело: Корупція.Іноф