Екс-начальнику Генерального штабу Володимиру Замані повідомили про підозру у державній зраді. Про це розповів головний військовий прокурор Анатолій Матіос на брифінгу у понеділок.

Було встановлено, що станом на кінець грудня 2012 року у Збройних силах передбачалося залишити 179 тисяч 354 особи. Із них військових 131 тисячу 952 особи. Однак внаслідок особисто підписаних Заманою директив загалом із ЗСУ підлягало скорочення на 4646 осіб більше, ніж передбачалося законом", – розповів Матіос.

Заманою були розформовані зенітно-ракетні дивізіони, продовжив прокурор.

"Наголошую – 19 авіаційних військових частин", – зауважив Матіос.

"Розформування частин і підрозділів фактично позбавило протиповітряної оборони всю нашу державу", – заявив він.

Підозрюваний переформатував всі роди військ в Криму так, що це дало "значні переваги" російському флоту в Севастополі у контролі та блокуванні українських військових підрозділів.

Окрім того, у 2012 році 588 одиниць військового майна (переважно складові зенітно-ракетних комплексів) розібрали і утилізували.

За словами Матіоса, Замана дав вказівку розформувати частини бойового, оперативного забезпечення: розвідки, радіо-електронної боротьби, зв'язку, працівників військових комісаріатів.

"На початок військових дій та анексії Криму у військкоматах не було ні паперового, ні електронного обліку військовослужбовців, які підлягали призову", – заявив прокурор.

Загалом українське військо планували скоротити більше ніж у 2 рази.

Також Матіос розповів про особову справи Замани: "У ній відсутня підписана присяга генерал-полковника на вірність народу України".

Підозрюваного чекає безальтернативний арешт.

Сам же, Екс-начальник Генерального штабу Збройних сил України Володимир Замана, якого підозрюють в державній зраді, повністю заперечує предявлені йому звинувачення, та змову з колишнім на той час президентом України Віктором Януковичем. 

"Я військовий, я не політик. Ознайомився з матеріалами пред'явленого обвинувачення і хочу сказати, що все перекрутили", – заявив Володимир Замана.

Нагадаємо, Володимир Замана працював керівником Генерального Штабу у 2012-14 роках. Потім був вповноваженим Верховної Ради з контролю за діяльністю Міністерства оборони.