75_main_ukr

Влада України відповіла на закид російського омбудсмена Тетяни Москалькової стосовно того, що Київ нібито не бажає забирати з окупованого РФ Криму ув'язнених, повідомляє Корупція.Інфо.

За словами уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської, саме російська сторона не бажає долати правову колізію, яка досі перешкоджає видачі тих, хто не хоче відбувати покарання на півострові, передає Російська служба BBC.

"Я висловлюю свою повну готовність почати активні дії по переміщенню осіб з території окупованої АР Крим", –

заявила вона у відкритому зверненні до Москалькової, зазначивши, що її спроби домовитися з попередницею омбудсмена Еллою Памфілової були безуспішні.

Нагадаємо, раніше уповноважений з прав людини в Росії закликала Україну забрати ув'язнених, які вчинили злочини як громадяни України і відбувають покарання в захопленому Росією Криму.

При цьому ситуація ускладнюється тим, що після того, як Росія анексувала Крим, всі, хто знаходилися на його території, апріорі визнавалися громадянами Російської Федерації і для відмови від громадянства РФ треба було написати окрему заяву.

Скільки ув'язнених, які перебували в кількох кримських в'язницях, пішли на це поки невідомо.

Експерти зазначають, що до цих пір передача в'язнів гальмувалася тим, що в офіційних російських документах Крим визначався як російська територія, з чим Україна не може погодитися.