Держава вирішила створити власного телевізійного провайдера.
5 грудня на засіданні члени Національної ради України з питань ТБ і радіомовлення члени регулятора прийняли рішення про створення в Україні 7-го мультиплексу цифрового ефірного телебачення – МХ-7. Мовлення відбуватиметься в другому метровому діапазоні МВ-2 в смузі частот 174 – 230 МГц. Оператором виступить державний Концерн РРТ. Ємність мережі – 10 телеканалів. Кількість населених пунктів – 158.
Нацрада обіцяє провести конкурс на мовлення в мережі Концерну РРТ за п’ять місяців до введення її в експлуатацію.
На місця в мережі претендують телеканали: UA: Перший, UA: Культура, UA: Регіон, Рада.
Радіостанції: UA: Українське радіо, UA: Промінь, UA: Культура, Армія ФМ.
Плюси розвитку МХ-7:
– держава почне виконувати свою основну функцію щодо інформування населення та захисту інформаційного простору;
– в складі мультиплексу зберуться телеканали, які фінансуються громадянами і / з бюджету;
– зрозуміла і прозора структура власників цифрового оператора, платники податків не фінансують актив з «невідомими» бенефіціарами;
– використання метрового діапазону дозволить розширити зону покриття цифровим сигналом;
– Концерн РРТ отримує додаткові кошти для розвитку і функціонування.
Мінуси впровадження МХ-7:
– для мовлення буде використовуватися метровий діапазон, що спричинить за собою модернізацію приймальної антени у споживача, або установку окремої антени. І не факт, що спрямована вона буде на ту вишку, звідки ведеться мовлення в Т2 від Зеонбуд.
На тлі закінчення у оператора цифрового ефірного ТБ компанії Зеонбуд ліцензії в 2020 році¸- новина більш ніж позитивна. Україна чи не єдина країна в Східній Європі, де держава, маючи всі ресурси, інфраструктуру і фінанси, які не подужало побудова цифрової мережі, пустивши приватну компанію, яка стала посередником між державним Концерном РРТ, власником антенно-опорного господарства, і телеканалами, як замовниками послуг, в тому числі і державними.