696077

Національний банк спростив порядок проведення валютно-обмінних операцій, дозволивши банкам та обмінникам протягом дня змінювати курси валют по кілька разів.

15 червня безстрокові нововведення набрали чинності в рамках скасування адміністративних обмежень на валютному ринку. Відповідну постанову було оприлюднено 8 червня на сайті НБУ, передає Корупція Інфо.

"Банк, фінансова установа має права змінювати значення курсу купівлі і продажу впродовж операційного (робочого) дня з обов'язковим оформленням кожного зміненого значення відповідним наказом (розпорядженням), у якому вказується час (година, хвилина) зміни курсів", — зазначають у Нацбанку.

Такі нововведення дозволять знизити ризики для банків та обмінників. Адже при здійсненні готівкових операцій конвертації їм дозволено використовувати власний комерційний курс, а не офіційний курс НБУ.

"Завдяки цьому банки та фінансові установи зможуть краще реагувати на регіональні особливості валютного ринку", – переконані в Національному банку, передає "ТСН".

Також НБУ розширив перелік іноземних валют, які банки та фінустанови можуть конвертувати.