Національний молитовний сніданок з президентом США Дональдом Трампом відбудеться зранку четверга в центрі американської столиці

На ньому очікується присутність кількох десятків представників з України, передає Корупція.Інфо

"Президент США Дональд Трамп приєднається до Національного молитовного сніданку, який відбудеться в четвер у Вашингтоні", – заявив під час прес-брифінгу в середу речник Білого дому Шон Спайсер.

За попередньою інформацією, захід має відвідати до трьох тисяч гостей – політичних та релігійних лідерів, громадських і культурних діячів – з понад 185 країн. Це традиційних захід, заснований президентом Ейзенхауером в 1953 році. Він триває кожного першого четверга лютого у Вашингтоні, зазвичай у готелі Washington Hilton.

З українського боку, за різними даними, очікується від 50-ти до понад 70-ти учасників, у тому числі тих, хто прибув за офіційними та приватними запрошеннями. Прізвища не уточнюються, але вже зараз відомо про традиційну участь у заході народного депутата Павла Унгуряна, глави НТРКУ Юрія Артеменка, нардепів Оксани Білозір, Валерія Карпунцова, Георгія Логвинського, Юлії Тимошенко та інших.

Національний молитовний сніданок з президентом Трампом пройде зранку четверга. Наступного дня, в п'ятницю відбудеться українська частина цього заходу.

"Українська зустріч є частиною Національного молитовного сніданку США, вона відбувається традиційно вже протягом 12-ти останніх років", – зазначив фундатор заходу Михайло Жовнер.

За його словами, участь в українському сніданку є "абсолютно безкоштовною". Мета зустрічі полягає в тому, "щоб зібрати українських представників і дати їм можливість додатково поспілкуватись", зауважив організатор.

Він не уточнив, скільки очікується гостей, і хто з відомих особистостей буде присутнім у п'ятницю, пославшись на те, що це – приватний захід. Водночас, він поінформував, що на українську частину немає персональних запрошень.

"Ми інформуємо про цей захід українців і представників європейських країн, хто приїжджає на Національний молитовний сніданок до Вашингтона. Можу сказати, що ми очікуємо на всіх запрошених гостей, у тому числі американських конгресменів і сенаторів", – сказав Михайло Жовнер.

Він підкреслив, що головна ідея полягає в тому, щоб "українці, американці, європейці знаходили спільну мову, не зважаючи на розбіжності в політичних поглядах, уподобання та переконання, оскільки більш важливим є спілкування, пошук спільної платформи і спільних підходів".

Український молитовний сніданок має відбутися о 7:30 ранку п'ятниці, 3 лютого, в готелі Washington Hilton американської столиці.