У чеському місті Плзень розпочався чемпіонат Європи з пауерліфтингу.

Перший змагальний день приніс багато нагород збірній України. Зокрема, у ваговій категорії до 52 кг перше місце серед дівчат посіла буковинка Валерія Яворська (2003 р.н., кмс, клуб «Богатир», КБУ ДЮСШ). Вихованка Ігоря та Наталії Ясенецьких перемогла з підсумковим результатом 340 кг. Наша землячка  виборола дві золоті нагороди у присіданні та становій тязі з результатами 140 та 122,5 кг відповідно, а також срібло у жимі – 77,5 кг.

Друге місце посіла представниця Росії Тетяна Бельська (332,5), а третє – чеська спортсменка Деніза Туркова (287,5). У цій же ваговій категорії п’яту сходинку за сумою триборства посіла Софія Бздир (Яворів), яка також стала бронзовою призеркою у тязі (112,5 кг).

Ще одна спортсменка з Яворова Марія Полянська стала чемпіонкою Європи у ваговій категорії до 47 кг. Результат у сумі триборства – 350 кг. Спортсменка здобула здобула малу золоту нагороду у присіданні- 135 кг, срібло у жимі- 70 кг та встановила рекорд Європи у тязі у своїй віковій категорії – 145кг. Зараз Марія тренується у Тернополі.

Анастасія Антонюк з Кам‘янця-Подільського здобула чемпіонське звання серед дівчат у ваговій категорії до 57 кг. Анастасія оновила рекорди України серед дівчат у тязі та сумі триборства. Українка також зібрала повний комплект золотих нагород: у присіданні (175 кг), жимі (107,5 кг) і у тязі (160 кг). Сума переможниці становить 442,5 кг. Третю сходинку у цій ваговій категорії посіла Аніта Колесник (Рубіжне). В активі Аніти малі бронзові нагороди в усіх вправах: у присіданні 145 кг, у жимі 67,5 і 142,5 кг у тязі.

Спортсменки з Хмельницького Олена Букіна та Катерина Параскевич стали другими відповідно у вагових категоріях до 63 та до 84 кг. Олена посіла першу сходинку у присіданні (177,5 кг), а також стала бронзовою призеркою у жимі (90 кг) та тязі (147,5). Катерина перемогла у жимі (125 кг), а також була третьою у присіданні (125 кг) та у тязі (120 кг).

Дар‘я Русаненко (Дружківка) стала кращою у ваговій категорії до 72 кг. Українка перемогла у присіданні (222,5 кг) та жимі (125 кг). У тязі Дар‘я здобула бронзову нагороду (182,5 кг). Наша співвітчизниця виконала майстра спорту міжнародного класу та оновила в усіх вправах рекорди України серед дівчат.

Українські дівчата здобули перше командне місце, обійшовши збірні Росії та Словаччини. Серед юнаків у ваговій категорії до 74 кг четверте місце з результатом 577,5 кг посів Георгій Туник (Мирноград), однак здобув срібну нагороду у присіданні – 242,5 кг. Змагання триватимуть до 4 травня.