ATO

Українська сторона продовжує відведення важкого озброєння від лінії розмежування на Донбасі, але в будь-який момент готова повернути техніку назад. П

ро це заявив спікер АТО Андрій Лисенко, передає Корупція.інфо

"Продовжується третій етап відведення важкої військової техніки з боку Збройних сил України. Відповідно до мінських угод вчора розпочався відвід на заздалегідь підготовлені майданчики РСЗВ "Ураган", – сказав він на брифінгу в суботу в Києві.

Лисенко нагадав, що українська сторона вже відвела 100-мм протитанкові гармати МТ-12 "Рапіра" і МТ-12-Р "Рута", 152-мм артилерійські установки "Акація" та РСЗВ "Град".Спікер АТО вказав, що за мінськими домовленостями визначені 2 тижні для того, щоб відвести на відповідні відстані важку техніку і озброєння.

"Ми це робимо кілька днів. Кожен день ми відводимо важке озброєння, і очікуємо, що це буде робити і наш противник", – сказав він.

Лисенко підкреслив, що українська сторона супроводжує цей процес інформаційними повідомленнями і здійснює це у присутності міжнародних спостерігачів, представників ЗМІ.

Він зазначив, що українська сторона готова в будь-яку хвилину розпочати зворотний процес повернення озброєнь калібру більше 100 мм назад, на бойові позиції, якщо противник спробує атакувати і піде в наступ.

Як повідомлялося, українські військові 26 лютого почали відведення 100-міліметрових гармат "Рапіра", а потім гармат "Рута". 4 березня перейшли до відведення артилерійських установок 2С3 "Акація". З 5 березня почалося відведення "Градів", 6 березня – "Ураганів".