прикордонники ато кордон

Працівники СБУ, фіскальної служби та міліціонери затримали на лінії розмежування в Луганській області колонну із 168 вантажівок з алкоголем, тютюновими виробами та продуктами харчування, які незаконно намагалися провезти на окуповану територію. За кермом деяких авто сиділи військовослужбовці України, які знали паролі для безперешкодного проходження блокпостів. Наразі водії колони вантажівок заблокували КПП «Лисичанськ», де проїзд для вантажних авто заборонений.

Новину повідомляє керівник Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль, передає «Пресса України», інформує Корупція.інфо

Затримання колони вантажівок та мікроавтобусів відбулося 8 травня близько п’ятої години вечора поблизу села Золоте Папаснянського району. Правоохоронці, які здійснили затримання, встановили, що всі автомобілі зареєстровані в східних областях – Дніпропетровській, Луганській, Харківській, Донецькій. Протягом трьох останніх діб вантажні авто прибували з населеного пункту Артемівськ через село Врубівка до непрацюючої шахти «Родина», звідки планували рушити колонною, щоб безперешкодно перетнути лінію розмежування на території Луганщини, хоча це заборонено місцевою адміністрацією.

Правоохоронці оглянули затримані авто і знайшли там тонни алкоголю, тютюнових виробів, харчових продуктів та товарів першої необхідності. За кермом деяких вантажівок сиділи військовослужбовці України, які намагалися з допомогою спеціальних паролів, відомих тільки бійцям ЗСУ, безперешкодно проїхати через пункти пропуску. Наразі правоохоронці здійснюють поглиблений огляд вантажу та встановлюють особи його власників й організаторів перевезення. Водії не миряться з тим, що їх затримали і заборонили їм рух через КПП «Лисичанськ». Наразі вони заблокували проїзд через цей пункт пропуску, так що навіть легкові авто не можуть проїхати. На підмогу правоохоронцям виїхали додаткові підрозділи міліції та СБУ.

«Мені прикро, що ця бізнес-оборудка була організована в дні, коли відзначається 70-та річниця перемоги над нацизмом у Європі. Ще прикріше, що в ній задіяні українські військові. Очевидно, організатори «схеми», знаючи, що в урочистих заходах з метою безпеки громадян задіяна маса силовиків, сподівалися легше перетнути лінію розмежування. Тривожить той факт, що на зворотному шляху колона автомобілів могла провезти вглиб контрольованої Україною територію бойовиків. Я ще раз звертаюся до Кабміну міністрів із проханням терміново врегулювати на законодавчому рівні рух вантажів через лінію розмежування вогню», – прокоментував керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль.

Він пообіцяв взагалі перекрити рух через КПП «Лисичанськ», де зараз дозволено пересуватися пішоходам і легковим авто, якщо влада ніяк не відреагує на існуючу проблему з перетином лінії розмежування.