f11f50c9eb8f5f5de8b34b49c6ac3c721429128974

Українські волонтери та громадські активісти представили "костюм-невидимку" для української армії, в якому потрібно ходити в розвідку в нічний час доби.

Один з представників руху "Слава Україні" Андрія Верлатия повідомив, що людину в цьому костюмі не розпізнає тепловізор та інші засоби електронного захисту.

"Костюм-невидимка розроблений за допомогою вчених з Харкова, Луганська, Києва. Його секрет у багатошаровості тканини, яку неможливо побачити ні в тепловізори, ні на магнітне випромінювання. Тобто фактично розвідник стає невидимим для будь-яких механічних і електронних засобів спостереження", – заявив Верлатий.

Активіст зазначив, що у захисного костюма це є одним з головних факторів для нічної розвідки, так як російська влада забезпечила бойовиків відповідним обладнанням."Зараз ми бачимо, що практично всі блокпости сепаратистів обладнані засобами електронного стеження, які пов'язані зі звичайними ноутбуками. ДНРівці спокійно сплять і чекають, поки спрацює сигналізація. Боєць в цьому костюмі може підійти впритул, виконати бойову задачу і повернутися живим. На відстані 20 метрів ми проводили випробування: ні тепловізор, ні випромінювальні засоби стеження його не бачать", – зазначив активіст.

Тканину у даного костюма просочена спеціальними речовинами внаслідок чого вона не горить і має захист від розривів.

Активісти повідомили, що даний костюм набагато дешевше його європейські аналоги.