На узбережжі Азовського моря сили операції Об'єднаних сил (ООС) вчилися знищувати морський десант вірогідного супротивника. Навчання підрозділи Збройних сил України провели за участі танкових та авіаційних підрозділів.

Про це повідомляє прес-служба штабу операції Об'єднаних сил на сторінці у Facebook.

"За легендою планових навчань, наш протидесантний резерв у складі ротної тактичної групи окремої десантно-штурмової бригади за підтримки танків, артилерії та виділеної авіації "знищував" першу хвилю морського десанту противника, унеможливлюючи висадку його другого ешелону", – йдеться в повідомленні.

Водночас військовослужбовці нагадують про те, що українське Приазов'я залишається ласим шматком для військової агресії РФ, тому Об'єднані сили, виконуючи щоденні бойові завдання на гарячих ділянках фронту, одночасно готуються до дій "за всіма імовірними оперативно-тактичними сценаріями".

Додамо, що у травні ЗСУ також провели на Донбасі видовищні навчання танкового резерву. Готовність танкових підрозділів перевірили, імітуючи прорив збройними формуваннями Російської Федерації оборони сил операції Об'єднаних сил.

Танкісти резерву командувача ООС відпрацювали відбиття атаки противника, який прорвав або вклинився в оборону наших військ.

Відповідно до легенди навчань після отримання сигналу танковий підрозділ здійснив марш та розгорнувся на визначеному вогневому рубежі. На місці танкісти здійснили маскування техніки, потім виконали визначені тактичні маневри.

В ООС зазначають, що після тренування підрозділи повернулися у визначені місця відведення важкого озброєння та техніки.

Окрім того, українські броньовані катери "Кременчук" та "Лубни" провели навчальні маневри зі стрільбами на Азові.

В Азовському морі екіпажі малих броньованих катерів "Кременчук" та "Лубни" зі складу провели чергові навчальні маневри з практичним виконанням стрільб з кормового й носового артилерійських модулів.

Зазначається, що навчання в морі проводилися за підтримки морської авіації. Для цього залучався вертоліт Мі-14 морської авіаційної бригади ВМС ЗС України. 

"Під час навчань військові моряки відпрацювали тактичне маневрування, вихід в атаку на виявлену морську ціль з використанням сучасних цифрових засобів радіоелектронної боротьби, а також тренування з протиповітряної оборони та зв’язку", – йдеться в повідомленні. 

Як зауважили в штабі, подібні навчання дозволяють підвищити злагодженість екіпажів малих броньованих катерів та утримувати на належному рівні готовність морської компоненти Об'єднаних сил до реагування на розвиток подій у районі відповідальності.