Українці в 2019 році отримають на особисті рахунки всі заощаджені на субсидії кошти. Витратити їх можна буде на що завгодно.

Про це заявив на засіданні Кабміну 5 грудня міністр соцполітики Андрій Рева. "Створюється окремий спеціальний рахунок, з якого можна перевести кошти виключно на ті рахунки, які вказані при зверненні за субсидією. А після того, як людина оплатила свою частину рахунку і закінчився опалювальний сезон, людям перераховують всі заощаджені гроші на звичайні рахунки, і вони можуть їх використовувати на свій розсуд", – пояснив Андрій Рева.

Наприклад, сім'я з трьох осіб із доходом у 10 тис. грн за нормативами повинна витрачати на комуналку в Києві 2,4 тис. грн. Більше тисячі гривень покриє субсидія. Якщо скоротити споживання хоча б на 30% і продовжити вносити обов'язковий платіж, у кінці опалювального сезону можна буде отримати "на руки" 4,39 тис. грн.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Як відомо, субсидії в Україні призначаються на соціальний норматив споживання комунальних послуг. І якщо раніше з рахунків сімей, які витрачали менше норми й економили, субсидії списували, починаючи з 2019 року гроші будуть роздавати.

В середньому на рахунках українців, із досвіду минулих років, залишалося близько 1,2-1,5 тис. на сім'ю. При цьому одна сім'я могла зекономити 5 тис. грн, а інша – 2 грн. Одна з переваг монетизації – в українців з'явиться стимул витрачати менше. І на такій економії можна буде заробляти.

Варто зазначити, що в Україні кількість субсидіантів може збільшитися через подорожчання газу. Так, із 1 листопада газ для населення подорожчав із 6,9 до 8,5 грн за кубометр. Прем'єр Володимир Гройсман пояснив, що підвищення ціни на газ в Україні було однією з умов продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом. У разі, якщо б уряд не пішов на такий захід, країні загрожував би дефолт.