На озброєнні українських військових з’являться підводні човни.

Подібне рішення передбачено Стратегією розвитку Військово-морських сил Збройних сил. Йдеться про надмалі судна іноземного виробництва. 

Відомо, що планується озброїти підводними човнами українських військових в найближчі 10 років.

При цьому в ВМС уточнили, що на цей рік закупівлі закінчені, а в перспективі Україна в напрямку закупівель буде орієнтуватися на країни, які є членами або партнерами НАТО.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Якщо говорити про співпрацю, то ВМС вже передали безкоштовно два патрульних катери типу Island, які вже можуть виконувати бойові завдання до кінця 2019 року. Крім цього, в 2019 році флот поповнитися вітчизняними катерами “Гюрза-М” і “Кентавр”.

Нагадаємо, що Український флот готовий застосувати силу, якщо Росія продовжить розпалювати ситуацію в Азовському і Чорному морі.

Про це повідомив командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко в інтерв’ю ВВС.

«Якщо буде якесь загострення, ми застосуємо силу. Якщо вони підуть на жорстку дестабілізацію, будемо адекватно відповідати – супроводжувати свої судна, перебувати в тих районах, де ведеться рибальство та інші види промислу … », – заявив Воронченко.

За його словами, ВМС України навіть малими силами на морі здатні виконувати відповідний перелік завдань.

«Можливі зіткнення. Але ми йдемо відповідно до норм морського права. Так, нас менше, потенціал не такий, але своє завдання будемо виконувати … Другого Криму не буде, ситуація не повториться », – запевнив Воронченко.

Він констатував, що РФ застосовує нові методи гібридної війни. Завдання, які вони ставлять перед собою: безпека проходження по Керченській протоці, боротьба з браконьєрством і контрабандою, вільне судноплавство – це все є фейком, зазначив Воронченко. 

Основні зони уваги – вплив на економіку України, банкрутство наших портів, соціальна дестабілізація в Приазов’ї, а також перешкоджання вільному судноплавству в Азовському морі. «Бердянськ і Маріуполь втратили велику частку прибутку через зупинку судів», – сказав він.