У мирних умовах після повернення окупованого Криму Керченський міст краще було б використовувати для економічних цілей, проте в разі потреби, він буде вразливий для української зброї.

Про це розповів генерал-лейтенант запасу Ігор Романенко.

У відповідь на питання користувача мережі про те, що краще Україні зробити з Керченським мостом після деокупації Криму, Романенко пожартував, що пишається "нашими громадянами, які вже ділять повернутий Крим разом з росіянами, їх озброєнням і мостом".

"Але якби ми були вже в мирних умовах, а Крим був би повернутий під юрисдикцію України, то, звичайно ж, Кримський міст можна було б використовувати, в першу чергу, в економічних цілях, щоб, перш за все, покращувати стан справ в самому Криму. Краще погано, але мирно торгувати з сусідами, ніж добре воювати", – заявив генерал.

Однак, за його словами, це питання: "занадто наївне і відірване від нинішнього стану справ, тому його складно коментувати".

Романенко також звернув увагу на те, що міст будувався в першу чергу як стратегічний засіб для перекидання військ і ресурсів в Крим на випадок, якщо його спробують повернути військовим шляхом.

"Хоча цей міст – дуже вразливий. Ось, наприклад, зараз Україна почала робити ракети, але на все потрібен час: на виготовлення, випуск, навчання військ. Але, тим не менш, такі ракети могли б дістати до моста. Раз пустили ракету – і підірвали. Про уразливості цього моста я говорив ще тоді, коли його будували, а Жириновський захлинався слиною, але це його проблеми", – зазначив Романенко.

Наразі ж Росія в поспіху продовжує добудовувати міст, зі значими будівельними недоліками. За словами експертів, основною причиною швидкого руйнування мосту є порушення усіх норм його будівництва, адже споруджували його нашвидкуруч і з порушеннями. 

Роботи ведуться з обох сторін мостового переходу, а саме з Краснодарського краю РФ і з окупованого Керчинського півострова. 

Незаконна влада Криму разом із країною-окупантом створює ще одне з'єднання – цього разу залізничне. Окупанти переконують, що пробний потяг через Кримський міст запустять вже у серпні-вересні 2019 року.

Цей залізничний переїзд також з'єднуватиме країну-окупанта із українським півостровом, заявив "заступник голови" російського уряду Криму Михайло Селезньов під час виступу на так званому "Ялтинському економічному форумі".