Розслідування Bellingcat і телеканалу 112 ілюструє типаж, характерний для прокуратури України: цинічне, корумповане і поки ще безкарне бидло. Знайомтеся: екс-прокурор Олександр Миколайович Бондаренко. – повідомляє Корупція.Інфо

В ефір телеканалу вийшла передача про незалежне розслідування, пов'язане з колишнім українським прокурором, який, за чутками, купив своєму тринадцятирічному синові автомобіль Ferrari. Колишній прокурор Олександр Миколайович Бондаренко, отримав призначення на посаду в останні роки правління Віктора Януковича і був люстрований в кінці 2014 року.
207800

Команда Bellingcat зробила телеканалу підтримку у розслідуванні, проведеному під керівництвом Юлії Макаренко, посприявши у пошуку інформації про Олександра Бондаренко у відкритих джерелах. Крім роботи з відкритими джерелами інформації, телеканал також застосовував традиційні методи журналістського розслідування для перевірки можливих доказів.

Точно так само, як і в історії про розслідування з використанням відкритих джерел інформації, проведене фондом ФБК Олексія Навального, у цій статті ми розберемо прийоми подібного розслідування, якими Макаренко та її команда скористалися, щоб встановити, яким майном володіє колишній прокурор, підозрюваний у корупції, а також розповімо, як ці прийоми доповнюють стандартні методи розслідування, що використовуються журналістами по всьому світу.

Предмет розслідування

Предмет розслідування – Олександр Бондаренко і його майно. За даними Міністерства юстиції України, Бондаренко був люстрований в кінці 2014 року, а до цього працював в Генеральній прокуратурі. Крім іншого, в його обов'язки входила боротьба з корупцією та злочинністю у сфері транспорту Генеральної прокуратури України.