Нові платіжки – від нових постачальників електроенергії. У лютому їх почали отримувати українці. Через реформу на енергоринку старих обленерго більше немає. 

Вони розділилися на дві компанії. Одна – обслуговує розподільні електромережі, а друга – постачає електроенергію, формує платіжки і забезпечує розрахунки зі споживачами.

Пенсіонерка Надія Іванівна порівнює нову платіжку за електроенергію зі старою, яку прислали раніше. Каже, що в ній нічого не змінилося і тариф залишився колишній.
 
Але оновлення в платіжці є. І їх важливо не упустити.

"Варто звернути увагу, що в рахунках, які люди отримають в лютому, зміняться реквізити, оскільки змінився постачальник. Постачати енергію киянам буде компанія "Київські енергетичні послуги", – говорить Віктор Мельников – директор компанії "Київські енергетичні послуги".

Через реформу енергетичного ринку з січня постачальники електроенергії змінилися для всіх українців. Переукладати договори людям не потрібно. Щоб випадково не оплатити колишньому постачальнику за спожите в січні світло – касиру в банку або на пошті треба сказати про зміну рахунку. Якщо ви раніше платили через інтернет, за допомогою онлайн-банкінгу, то доведеться самостійно оновити реквізити.
 
"Найбільш зручний спосіб, на мою думку – це користування особистим кабінетом. Через особистий кабінет постачальника, який можна знайти на сайті можна передати показання лічильника, можна оплатити спожиту електричну енергію, можна контролювати стан своїх нарахувань і відповідно розрахунків", – пояснює Віктор Мельников – директор компанії "Київські енергетичні послуги".

Платити через сайт постачальника можна без комісії.

Киянка Надія Іванівна показання лічильників передає за допомогою смартфона, який підключений до інтернету. Дочка навчила це робити через особистий кабінет на сайті "Київських енергетичних послуг."

Терміни, коли необхідно передавати показники, не змінилися. Дані, як і раніше, можна вносити на сайті або повідомляти оператору контакт-центру за телефоном. Номер є в платіжці і на інтернет-сайті постачальника.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

"Наш контактний центр працює з 7 ранку до 21:00 без перерви та вихідних. Ми допомагаємо клієнтам вирішити питання, які у них виникають, також ми оперативно відповідаємо, безпосередньо на всі питання клієнтів. На даний момент середня обробка звернення клієнта в Facebook складає близько 3 хвилин", – говорить Анна Бахмут – співробітник контакт-центру.

Щоб менше витрачати на електрику, енергетики радять встановити енергоефективні лампочки, розетку з таймером і двозонний лічильник. Він рахує, скільки електроектроенергіі ви використовували вночі. В цей час вона вдвічі дешевше. У Києві, Донецькій і Дніпропетровській областях такі лічильники можна замовити в енергоефективних наборах "Розумний ват".