Норми споживання газу для українців, у яких не встановлені лічильники, є незаконними і абсурдними. Про це заявив експерт, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики кандидат юридичних наук Андрій Никончук.

Він заявив, раніше в Україні діяли норми споживання газу, прийняті в 1996-му році. Однак, в 2016 році були введені нові норми, які не влаштували постачальників газу для населення. Вони подали заяву до Верховного Суду України, який, розглянувши його, прийняв рішення, що нові норми слід відхилити. Тому було вирішено повернутися до норм споживання 1996 року.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

«Зрозуміло, що держава в 2016 році знизило норми споживання в першу чергу в своїх інтересах. Уряду це було вигідно, зручно, а головне, скорочувало бюджетні витрати на програму надання субсидій населенню. Але виявилося зовсім невигідно постачальникам газу, так як у них знижувалася можливість нараховувати більшу плату людям, які не мають в своїх квартирах лічильників (за нормами споживання) », – заявив Андрій Никончук.

Така ситуація відкрила для газівників нові можливості. Наприклад, вони налічують набагато більші суми за споживання газу в той період, коли в квартири централізовано не подається гаряча вода. Більш того, вони мають на це повне право.

«Згідно з досить старому, прийнятому 1996 році, з урядовою постановою, це можна робити в тих квартирах, де немає газових лічильників і протягом певного періоду було відсутнє гаряче водопостачання. Вважається, що в такій ситуації люди використовують більше газу для підігріву води », – сказав експерт.

Варто зазначити, що коли подібне постанова приймалася, далеко не у всіх в будинку стояв електричний бойлер, що нагріває воду. З 1996 року ситуація сильно змінилася, проте підхід до розрахунку норм споживання залишився колишнім. Навіть коли мешканці користуються бойлером, газівники налічують норму, нібито вода гріється на газу в відрах і каструлях. Саме тому стягується додаткова плата.

Результат дуже негативно позначається на гаманцях українців, адже вони змушені платити підвищену плату за газ, а також окремо за електрику, яким дійсно користуються для підігріву води.

Єдиним виходом для українців, як читає експерт, є установка лічильників.

«Поки вихід тільки один – установка лічильника газу в квартирі», – підсумував Андрій Никончук.