Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявляє, що українська влада не надасть загальну амністію бойовикам, які брали участь в конфлікті на Донбасі, а будуть розглядати кожен випадок окремо, передає Корупція Інфо

Популярне: НЕВЖЕ ЗРАДНИК: Михайло Хома (DZIDZO) був затриманий українськими прикордонниками(ФОТО)"Амністія в Україні може бути надана тільки в індивідуальному порядку", – сказав він. "Згідно українського законодавства, вбивства, тортури, зґвалтування, нанесення тяжких тілесних ушкоджень та викрадення не передбачають можливість амністії. Якщо цей пункт Мінських угод повинен бути реалізований, ми будемо розглядати запит кожної людини, яка хоче бути амністований. Якщо суд визначить, що людина не скоював перераховані злочину, його можуть помилувати", – пояснив генпрокурор.
"Якщо 10 тисяч військовослужбовців збройних РФ за фактом підуть з Донбасу і нарешті дозволять нам жити в світі, то питання в тому, що ми робимо з рештою 40 тисячами українських сепаратистів. Там не може бути загальної амністії.

Я як генеральний прокурор можу діяти тільки в рамках українського законодавства. Ці 40 тисяч повинні скласти зброю та подати індивідуальні заявки на амністію. Вони повинні визнати провину і просити про помилування. Тоді в кожному конкретному випадку ми будемо перевіряти, чи є серйозні злочини, які роблять амністію неможливою. У більшості їх може і не бути, і тоді вони будуть помилувані. Але для тих, хто брав участь у бойових діях, хто оточував себе вбивцями, це неможливо", – заявив Луценко.