Українські IT-спеціалісти розробили програму-робота OpenDeclarationBot, який моніторить електронні декларації чиновників.

Сервіс працює через месенджер Telegram. За допомогою бота можна дізнатися, скільки у певного чиновника є машин, будинків, доходів та заощаджень, повідомляє Корупція.Інфо

"Ми півроку вже працюємо над проектом Opendatabot, де моніторимо реєстраційниі дані компаній і стежимо за тим, щоб їх, грубо кажучи, не крали. Ми захищаємо бізнес і інформуємо його одразу, як тільки щось змінюється в реєстраційних даних компанії або з'являються якісь дані у судовому реєстрі. Відповідно, ми багато працюємо з державними даними. І коли ми побачили дані, які були розміщені в рамках проекту е-декларацій, ми зрозуміли, що з ними дуже важко працювати, їх дуже важко сприймати. Це величезні таблиці, незрозумілі PDF-файли. Тому ми акуратно все зібрали, порахували, усереднили і зробили рейтинги, наприклад, топи по квартирах", – пояснив керівник проекту Олексій Іванкін.

За допомогою програми можна шукати зведену інформацію щодо статків чиновника, квартири, земельної ділянки, лише ввівши його ім'я.

Державний департамент США назвав успіхом реалізацію системи е-декларування в Україні та нагадав про необхідність притягнення до відповідальності тих, хто використовував державні посади для збагачення.