Повноваження Національної служби здоров'я України (НСЗУ) з контролю за якістю послуг, за які медичні установи отримують кошти з держбюджету, повинні бути розширені.

Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

"Я акцентую, що контрольні функції НСЗУ повинні бути посилені, щоб НСЗУ, яка платить гроші за кожного українського пацієнта, могла приїхати в лікарню і подивитися, в якому стані палата, ліжко, туалети, душові, чи є там гаряча вода, щоб люди, яким зроблені операції, не приходили на повторні операції, щоб не було інфекційних захворювань під час лікування в лікарні. Уряд має посилити вимогливість до бюджетування, планування і контрольних функцій з цього питання", – заявив прем'єр.

Гройсман зазначив, що "НСЗУ – це фактично прообраз державної страхової медицини".

"Все буде налаштоване так, щоб страхова медицина спокійно почала працювати", – підкреслив глава уряду.

При цьому прем'єр-міністр акцентував увагу, що для надання якісних медичних послуг в місцевих бюджетах достатньо коштів.

"Потрібно посилювати матеріально-технічну базу лікарень вторинного рівня. Я хочу акцентувати, що ці лікарні в власності муніципалітетів і районів. Я вважаю, що використовуючи можливості децентралізації, потрібно не тільки благоустрій робити, потрібно зробити в лікарнях нормальні палати, туалети, операційні, нормальне обладнання. на все це кошти на місцях вже є ".