Колишньому президенту Петру Порошенко доведеться відповісти за пропажу великої суми грошей.

Слідчі запитають лідера партії “Європейська солідарність” пояснити деталі підозрілої угоди, на якій прості українці могли втратити значні кошти. У своєму відеоблозі журналіст Олександр Дубінський розкрив схему політика по незаконному збагаченню.

17 липня екс-президента України Петра Порошенка викликали до 9:30 у Державне бюро розслідувань України. Його допитають у справі про відмивання злочинних доходів та легалізації в офшорах акцій заводу «Кузня на Рибальському».

 Про слідчі заходи в соцмережах розповів юрист Андрій Портнов.

Олександр Дубинський запропонував українцям “підтримати” Петра Порошенка на допиті. На його думку, всім бажаючим варто нагадати колишньому президенту про його злочини, коли він був на чолі держави:

“Друзі, якщо ви хочете передати Порошенко полум’яний привіт, подякувати за Томос, за Свинарчук, за Кононенко, за Грановського, за всю цю бидлота, яка його оточувала в парламенті, за Барну, за Березенко, за весь паноптикум діячів, лідерів нації – будь ласка , приходьте о 9:30 в Державне бюро розслідувань, зустріньте Петра Олексійовича, допоможіть йому, підтримайте криками, він дуже любить, коли кричать: “Ганьба”.

За словами журналіста, екс-гаранта викликали в ГБР, щоб той розповів про долю 300 мільйонів доларів. Ці гроші він повинен був отримати від бізнесмена Сергія Тігіпка після продажу “Кузні на Рибальському”. Однак покупець підтвердити факт оплати не зміг. Крім того, сума не прийшла ні на один український рахунок Петра Порошенка, що натякає на злочинну схему. Адже з неї кілька мільйонів повинні були надійти до українського бюджету. За це йому загрожує в’язниця.

Олександр Дубинський повідав дві версії події. Згідно з першою, Порошенко і Тігіпко просто відправили гроші в офшори, щоб не платити податки в Україні.

“Будучи головнокомандуючим, з усією брехнею про армію, про обрубувати руки за крадіжку у солдатів, про те, що потрібна медицина, дороги”, – підкреслив блогер. Олександр Дубинський також припустив, що взагалі не було ніякого продажу:

“Потрібно було перед розумінням того, що програєш президентські вибори, передати об’єкт, на якому робилось оборонне замовлення, в якому містилися документи, технічні бази, дані про оборонне замовлення і розкраданні на ньому, переписати на лівого покупця, Тігіпко вибрали, як власника. Потім спалили корвет, на який 52 мільйони доларів ухайдохали, який на порядку денному – траулер. Почали зносити корпусу, приховувати сліди злочинів”.