На сьогоднішній день українці мають три місяці, щоб вирішити питання плати за комунальні послуги та використання газу. Про це заявив сказав віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, повідомляє Корупція.Інфо

“Українці відчують ефект підвищення тарифів тільки з жовтня. По-перше – для тих, хто використовує газ, є можливість використання відповідних державних програм щодо зменшення плати за споживання газу, зокрема здійснення відповідних енергозберігаючих заходів. Таким чином можна зменшити використання газу та електроенергії для опалення житла для приватних будинків”, – сказав віце-прем’єр.

По-друге, за його словами, є програма субсидій.

“Люди, які отримали субсидії – а це 5,5 млн українських сімей – знають, що їм хвилюватися не варто. Держава в повному обсязі компенсує підвищення цін на житлово-комунальні послуги”, – пояснив Розенко.

Нагадаємо, з 1 липня дня в Україні діють нові тарифи для населення на опалення і централізованого гарячу воду. Так, з 1 липня середньозважений тариф на тепло встановлюється на рівні 1043 грн за 1 Гкал (замість 534 грн за 1 Гкал). Це зростання на 95,3%. Тарифи на гарячу воду відрізняються в різних містах. 

Електроенергія подорожчає з вересня.