8 вересня президент України Петро Порошенко під час зустрічі з молоддю в межах поїздки у Вінницю заявив, що наприкінці бюджетного року влада ухвалить рішення про підвищення мінімальної заробітної плати до майже 4200 грн, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Чотири роки тому мінімальна заробітна плата була 1000–1200 грн. Потім ми прийняли рішення революційно з 1600 грн підняти до 3200. Це було минулого року. Цього року наприкінці бюджетного року ми прийняли рішення поставити майже 4200 грн. І це нечуване зростання мінімальної зарплати. Але ми це робимо не перед виборами – ми це робимо для того, щоб не бути більше країною дешевої робочої сили – у нас інші конкурентні переваги, а українці мають право отримувати гідну зарплату", – заявив він.

Популярне: Одружуватися в Україні можна буде лише за однієї умови: в Раді прийняли новий закон

Президент додав, що в Україні зростає середня заробітна плата, коли вона досягне 12–15 тис. грн завдяки підвищенню ефективності праці, люди перестануть виїжджати на роботу за кордон.

7 вересня прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляв, що із січня 2019 року мінімальна заробітна плата в Україні зросте до 4170 грн.

У червні міністр соціальної політики України Андрій Рева повідомляв, що за шість місяців 2018 року середня заробітна плата збільшилася на 28,4% і становила 8101 грн.