В Україні з 2019 року зростання пенсій буде залежати і від інфляції, і від зарплати. Крім того, підвищення здійснюватимуть за допомогою перерахунку виплати за формулою.

Зараз пенсіонери отримують надбавки у відсотках від прожиткового мінімуму. Якщо ціни зросли за рік на 10%, то пенсія повинна додати 10% прожиткового. Починаючи з 2019-го розмір надбавки будуть рахувати за принципом: 50% інфляції + 50% від середнього зросту зарплат за три роки. На отриманий відсоток збільшать розмір зарплати в формулі розрахунку пенсії. Це дозволить прибрати "зрівнялівку" і тим, хто більше заробляв, більш істотно підвищувати пенсії.

Популярне: В Україні змінять пенсійні правила: що потрібно знати кожному

"Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії щорічно збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік і 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки", – йдеться в законі.

Наприклад, припустимо, що в середньому зарплата минулі три роки росла на 18%, а інфляція склала 9%. В такому випадку пенсію в 1856 грн можуть підвищити на 250 грн.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, як будуть призначати пенсії в наступному році.