Верховна Рада готує прийняття нового законопроекту

“Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо коригування механізму оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості і збільшення штрафних санкцій для неплатників податків”, говорить назва документа.


А ви що хотіли? Щоб вам прямо в заголовку розповіли, що ви, простий громадянин дуже непростий країни, напівзлиденний після недавніх революцій, воєн і новітніх реформаторських набігів, відтепер підлягаєте 20-кратного підвищення вартості сплати податку на нерухомість?

Ні, “так!” Дивіться: ми з великим небажанням, бурчанням і матірщиною сплачуємо податки на нерухомість. Якщо взагалі платимо! Поки не чутно ніяких “переможних” реляцій з приводу небаченого потоку податкових платежів з нерухомості. І житлової, і нежитлової. З нежитловою, звичайно, простіше, тому що там – всякі фірми, фабрики-заводи з ресторанами-магазинами… Вони ще платять абияк, їм діватися нікуди.

Ну, що це за порядок такий, якщо оподаткуванню не підлягає житло менше 60 квадратних метрів! І будинки менше 120 квадратів.Сказала голова Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна. І підготувала законопроект, назва якого ми навели вище. Повторимося: назва – ні про що. Таке собі назву. Але…

Тепер ви будете починати платити податок за свою «хрущовку» або навіть “брежневку” починаючи не з 60 квадратних метрів, а з 30.

Популярне: Яблучний Спас 19 серпня: Чого не варто робити в цей день, щоб не накликати на себе горе

І якщо, боронь Боже, ви не сплатите цей злощасний податок протягом 30 днів, то будете заплатите до суми боргу 25% штрафу (було 10%). А вже якщо затягнете понад 30 днів – то заплатите не 25% штрафу, а – 35%!


Раніше повідомлялося, що вже в нинішньому році кожен 20-й громадянин України пенсійного віку не буде отримувати законну пенсію через брак трудового стажу. У Пенсійному фонді прогнозують, що через десять років 45% 60-річних українців не зможуть отримати пенсію, оскільки у них не буде необхідного трудового стажу в 35 років.Це означає, що дана категорія громадян зможе розраховувати на вихід на пенсію тільки в 63 або 65 років.