Два дні тому, о шості годині ранку Верховна Рада ухвалила закон про державний бюджет України на 2019-й рік. Наразі ніхто не знає, як виглядає фінальний варіант документу, але можна зробити висновок, що нічним ухваленням хотіли оминути публічність.

Про це в ефірі програми говорив економіст Олег Устенко.

«Правляча коаліція країни була мотивованою на те, щоб економічна ситуація в країні не мала тренду на різке погіршення і для цього їй був потрібен бюджет. Бо і Міжнародний валютний фонд чекає на цей документ», – сказав Устенко.

Він вважає, що бюджет на 2019 рік був проголосований вночі і дуже швидко. Тому можна очікувати, що кількість правок буде чималою.

«Поки ніхто не знає, як виглядає фінальний документ державного бюджету. Лише в 6 годині ранку спікер ВР А. Парубій сказав, що є якісь правки, з якими працюватимуть пізніше. Але про них чомусь повідомили вже після голосування», – розповів економіст.

Також він наголосив, що нічним голосуванням хотіли відвернути увагу експертів.

«Я не погоджуюсь з тими, хто каже, що нардепів хотіли довести до відчаю і далі взяти їх «мором», щоб вони проголосували. Вірю лише в те, що коли вносяться правки у нічний час, які були готові місяць чи два тому – це намагання послабити увагу і не дати можливості експертам проаналізувати їх. Адже публічність вночі була мінімальною», – прокоментував Устенко.

За його словами, зараз важко зрозуміти, які правки були внесені, а які ні.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

«Через нічне голосування та через те, що незрозуміло, які правки були внесені, документ зараз не допрацьований. Тому я впевнений, що зараз над ним буде працювати міністерство фінансів, яке старатиметься відчистити документ від усіляких дурниць, які могли туди потрапити під час обговорення нардепів. Але вже після першого «очищення» міністерства фінансів ви побачите величезну кількість коментарів нардепів щодо невнесення їхніх правок. Що є вже традиційними «розбірками», які тривають в Україні уже багато років після голосування за бюджет», – розповів він. 

Експерт Руслан Бортнік, в свою чергу зазначив: 

"Корупційні домовленості по тілу бюджету загорнули у красиву обгортку Конституції, прикрасили кадровими змінами. Вночі, коли всі спали, ухвалили те, що їм було потрібно. Місто спить – мафія прокидається.

З одного боку – підкилимні корупційні домовленості стосовно розподілу статей витрат бюджету. З іншого – атмосфера, фізично складна для народних депутатів, які під ранок були готові проголосувати за будь-що, щоб їх відпустили додому. Нічна форма голосування – це не ознака гарного парламентаризму. Це більше ознака корупції і тіньових схем. Підготовленя до другого читання зміни і те, що розглядав комітет вночі, суспільство не змогло обговорити. Під ранок нам втюхали кота в мішку – бюджет України. Його експерти до кінця обговорити просто не змогли, парламент не створив для цього умов", – наголосив Бортнік.