Через великий дефіцит коштів у Пенсійному фонді України розміри пенсій в солідарній системі будуть постійно скорочуватися, протягом найближчих 2 – 3 років в середньому на 10%.

Про це заявив глава Нацкомісії з питань цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв.

«Діюча зараз в Україні солідарна система приречена на те, що її обсяг буде постійно скорочуватися. Зараз у нас мінімальна пенсія становить тисячу чотиреста тридцять п'ять гривень при мінімальній заробітній платі в 3700 гривень. Тобто мінімальна пенсія становить 30% від мінімальної зарплати. При цьому мінімальна заробітна плата буде і далі зростати, а в умовах солідарної системи розмір мінімальної пенсії буде постійно зменшуватися. Зараз це 30%, а в майбутньому, через два – три роки це буде 20%. Тому якщо людина розраховує на солідарну систему, то воно буде ще біднішою », – повідомив Тимур Хромаєв.

Нагадаємо, що з 1 січня українці вперше відчують на собі нові правила перерахунку пенсій. Їх будуть перераховувати по формулі. Розмір середньої по країні зарплати, який враховують при розрахунку виплати, підвищать на 50% зростання зарплат і 50% інфляції.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)


Наприклад, припустимо, що за три минулі роки заробітні плати зростали в середньому на 18% в рік. У той же час інфляція за минулий рік склала 10%. Тоді розмір середньої заробітної плати в пенсійній формулі підвищать на 14% (50% інфляції + 50% зростання зарплат).

Експерт у сфері пенсійного забезпечення Лідія Ткаченко впевнена: така система пенсіонерам на руку. Вона дозволить більш істотно підвищувати виплати. Також в рамках прийнятої реформи передбачена можливість збільшувати розмір надбавки і брати не 50, а 100% зростання зарплат. Правда, станеться це тільки після того, як уряду вдасться повністю ліквідувати дефіцит Пенсійного фонду (ПФУ). А він становить близько 140 млрд грн.

До речі, підвищення мінімальних зарплат також дозволить збільшити надходження до ПФУ. Платити більше будуть фізособи-підприємці (22% мінімалки) і ті, хто оформлений на мінзарплату.