Щоб уникнути відключень, громадяни і підприємства повинні максимально скоротити споживання електроенергії в липні-серпні.

Про це заявив заступник глави Міністерства енергетики та вугільної промисловості Олександр Светелик, передає Корупція Інфо.

"Ситуація складна. Зростає споживання, особливо в денні години у зв'язку з підвищенням температури. Не працює залізниця з енергетичного вугілля Аш. Звертаємося до населення, підприємств – максимально скоротити споживання в липні-серпні для запобігання відключень і отримання вимушеної "допомоги", для збереження запасів вугілля напередодні осінньо-зимового сезону", – сказав Светелик.Раніше ЗМІ повідомляли, що Україна почала отримувати з Російської Федерації 600 МВт електричної потужності в рамках угоди про технічну допомогу через виникнення в енергосистемі країни дефіциту.

Як повідомлялось, із настанням опалювального сезону 2015-2016 року рахунки українців за житлово-комунальні послуги зростуть у три-п'ять розів: із 1 липня плата виросте за рахунок подорожчання гарячої води (на 90%), з вересня – електроенергії (на 25-30%).