З 25 січня 2019 року в Україні діє нова методика розрахунку втрат води в багатоквартирних будинках. Тепер платити за комунальну послугу потрібно не з квартирного, а домового лічильника.

У результаті якщо частина мешканців будинку встановили на крани магніти і приховує реальні показники споживання, за них зобов'язані заплатити сусіди. Як повідомляє прес-служба Київводоканалу, нові принципи розрахунку сум в платіжках повноцінно набирають чинності вже в лютому 2019-го.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як будуть рахувати по-новому:

У випадку, якщо у всіх квартирах є лічильники, то показання будинкового лічильника віднімуть від суми показань квартирних. А різницю розділять на всіх мешканців. Крім використаної води необхідно буде заплатити ще й свою частину втрат.У разі, якщо частина квартир без лічильників, то від показання будинкового лічильника віднімуть суму показань квартирних. Різницю розділять на тих мешканців, які не встановили лічильники на воду.

Основними причинами втрат води є недобросовісні мешканці, які встановлюють на лічильники магніти, а також діряві труби і несправні крани. Також до великих втрат води призводять застарілі комунікації води в будинку.

Раніше повідомлялося, що підвищення тарифів на газ для населення очікується в II кварталі 2019 року. Відповідно до угод з Міжнародним валютним фондом, другого етапу подорожчання газу слід очікувати вже у травні, після закінчення опалювального сезону.

Стрибок тарифів повідомляється в щоквартальному "Інфляційному звіті" НБУ за січень 2019 року. В Загальному адміністративно регульовані ціни в 2019 року зросте на 13,6%.