З 25 січня 2019 року в Україні діє нова методика розрахунку втрат води в багатоквартирних будинках. Тепер платити за комунальну послугу потрібно не з квартирного, а домового лічильника.

У результаті якщо частина мешканців будинку встановили на крани магніти і приховує реальні показники споживання, за них зобов'язані заплатити сусіди. Як повідомляє прес-служба Київводоканалу, нові принципи розрахунку сум в платіжках повноцінно набирають чинності вже в лютому 2019-го.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як будуть рахувати по-новому:

У випадку, якщо у всіх квартирах є лічильники, то показання будинкового лічильника віднімуть від суми показань квартирних. А різницю розділять на всіх мешканців. Крім використаної води необхідно буде заплатити ще й свою частину втрат.

У разі, якщо частина квартир без лічильників, то від показання будинкового лічильника віднімуть суму показань квартирних. Різницю розділять на тих мешканців, які не встановили лічильники на воду.

Основними причинами втрат води є недобросовісні мешканці, які встановлюють на лічильники магніти, а також діряві труби і несправні крани. Також до великих втрат води призводять застарілі комунікації води в будинку.

Раніше повідомлялося, що підвищення тарифів на газ для населення очікується в II кварталі 2019 року. Відповідно до угод з Міжнародним валютним фондом, другого етапу подорожчання газу слід очікувати вже у травні, після закінчення опалювального сезону.

Стрибок тарифів повідомляється в щоквартальному "Інфляційному звіті" НБУ за січень 2019 року. В Загальному адміністративно регульовані ціни в 2019 року зросте на 13,6%.