Громадянам України хочуть заборонити користуватися мобільним телефоном за певних умов. Відповідна петиція була розміщена на сайті президента України.


 
«Внести поправку в ПДР України, яку застосував уряд Литви. Згідно з прийнятим рішенням, пішоходи, при переході через дорогу, не повинні робити нічого, що відволікало б увагу дітей від оточення і ситуації на дорозі, включаючи користування засобами мобільного зв’язку», – йдеться в тексті повідомлення.

Звернемо увагу, на думку автора петиції Григорія Посудевського, пішоходів ніщо не повинно відволікати від переходу дороги. Відповідна петиція була розміщена на сайті в п’ятницю, 5 жовтня, і вже набрала трохи більше десятка підписів.

Як повідомлялося раніше, народні депутати в зареєстрованому в Раді законопроектіпропонують дозволити водіям при управлінні транспортним засобом не мати при собі посвідчення і страховий поліс.
 
Відповідний проект закону №9105 щодо керування транспортними засобами зареєстрований на сайті Верховної Ради 19 вересня.

“З метою стимулювати перехід до цифрової економіки та спростити процедуру з’ясування наявності права керувати транспортним засобом, пропонується використовувати позитивний досвід Грузії та Швеції та скасувати вимогу для громадян України мати водійське посвідчення, реєстраційний документ на транспортний засіб і страховий поліс”, – йдеться в пояснювальній записці.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

При цьому наголошується, що одним із завдань є введення електронної системи ідентифікації особистості без пред’явлення посвідчення водія.

У той же час, згідно законопроекту, іноземці та водії військових транспортних засобів, як і раніше, зобов’язані мати при собі водійське посвідчення відповідної категорії.