У новому році тарифне навантаження на гаманці киян стане більш відчутною.

Вже з березня вартість електроенергії виросте на 26%. А експерти попереджають, що разом зі світлом може подорожчати і інша комуналка, пише Корупція. інфо

У 2017 році киян чекає черговий етап підвищення вартості комунальних послуг. Після подорожчання світло буде коштувати на 26% дорожче – за 1 кВт*год доведеться платити 0,90 грн (при споживанні до 100 кВт*год) і 1,68 грн (при споживанні понад 100 кВт*год). Зараз ми платимо відповідно 0,71 грн та 1,29 грн. А в порівнянні з 2015 роком вартість світла збільшиться в 3,5 рази.

Відзначимо, на збільшенні вартості тарифів на світло українцям наполягли фахівці з МВФ, так як порахували, що механізм утворення тарифів на електроенергію є непрозорим і спекулятивним. У той же час, за словами експертів, підвищення ціни на електрику може знайти своє відображення в збільшенні вартості і холодної води.

«У структурі тарифу на холодну воду близько 30% займає електрику. Крім того, водоканали не відреагували на попереднє подорожчання, так що ймовірність достатня висока», – сказав директор «Інституту міста »Олександр Сергієнко.

З січня 2017 року може також зрости вартість газу для споживачів. Як розповів енергетичний експерт Валентин Землянський, прогнозувати, наскільки будуть зростати тарифи, зараз можна тільки виходячи з цифр, закладених в бюджет.

«Згідно з документом, вартість блакитного палива в 2017 році закладена на рівні $ 245 за тисячу кубометрів. Це імпортна середньорічна ціна, яку повинен отримувати «Нафтогаз». Виходячи з цих параметрів, ціна на газ з урахуванням ПДВ, цільової надбавки, транзиту і надбавкою на поставку може вирости до 9 тис. грн за тисячу кубометрів, або в 1,3 рази більше, ніж зараз», – вважає Землянський.

До того ж для частини киян може збільшитися і квартплата. Як розповів глава Союзу ОСББ Деснянського району Володимир Чернявський, вже зараз багато столичних ОСББ отримують від районних податкових листи з вимогою заплатити податок на землю під багатоповерховим будинком.

«Нам нарахували близько 36 тис. Грн податку. Це майже вся сума внесків членів нашого ОСББ. При цьому землю у власність нам ще ніхто не передав», – каже Чернявський. За його словами, поки такі листи отримали тільки ОСББ Деснянського і Дарницького районів, але не виключено, що в 2017-му в такій ситуації не виявляться і інші райони.

У той же час експерти сходяться на думці, що поряд зі збільшенням тарифів будуть рости і борги населення.

Нагадаємо, раніше в Київраді спростували інформацію деяких ЗМІ, які припустили, що в столиці пройде перевірка квартир з метою виявлення нелегальної здачі нерухомості.

У КМДА пояснили, що перевірку здійснять в інших цілях – для чесного нарахування комуналки в квартирах без лічильників.