Українцям не варто сподіватися, що безвізовий режим з ЄС запровадять цього року. Усе тому, що питання про його запровадження не внесли на розгляд жовтневої сесії Європарламенту.

Таку думку у своєму блозі на "Обозревателе" висловив експерт-міжнародник Максим Яли, передає Корупція.Інфо.

Він зазначив, що основною перешкодою для запровадження безвізового рижиму в Україні є відсутність так званого механізму його призупинення.

"Відсутній пункт про розгляд питання так званого механізму призупинення безвізового режиму. А це і є головною перепоною для скасування віз для України та Грузії. І поки європейські чиновники не дійдуть згоди щодо його запровадження, я переконаний, що питання про скасування віз для України не винесуть на голосування", – пояснив Яли.

Швидкому запровадженню безвізового режиму в Україні не сприяють і проблеми з електронним декларуванням доходів.

В Україні й досі не завершилася епопея з впровадженням електронного декларування. Як відомо, українські чиновники мають заповнити їх до 31 жовтня. Проте у Верховній Раді й досі окремі депутати намагаються уникнути публічного оприлюднення своїх статків, а також членів їхніх сімей. А це є одною з ключових умов надання безвізу Україні з боку ЄС. І про це не раз заявляли у Брюсселі після намагань зриву е-декларування ще в серпні через технічні негаразди
, – розповів Яли.

На думку експерта, ймовірно, що наші європейські партнери використовують питання надання безвізового режиму Україні в торгах за імплементацію політичної частини Мінських угод.

Президент Франції наголосив, що виконання Мінських домовленостей – це єдиний шлях для виходу з конфлікту. Також він зазначив, що вважає пріоритетнішим питанням проведення місцевих виборів, а не повернення Києву контролю над українсько-російським кордоном. Тобто питання надання безвізового режиму Україні використовують у торгах за імплементацію політичної частини Мінських угод з боку України всупереч позиції нашої країни щодо роззброєння військових формувань на території ОРДЛО, виведення російської військової техніки та особового складу, а головне – повернення контролю над українсько-російським кордоном,
– пояснив експерт.

Він додав, що це підтримують і у Вашингтоні. Адже там розуміють, що якщо цього не зробити заздалегідь, після виконання умов українською стороною контрольовані Кремлем ватажки "Л/ДНР" знову зможуть порушити досягнуті домовленості.

Тому зараз керівництву України доведеться нелегко у відстоюванні своєї позиції щодо Мінських угод, адже запровадження безвізового режиму з ЄС до кінця цього року для президента Петра Порошенка є також вкрай важливим на тлі значного підвищення комунальних тарифів уже цього місяця,
– резюмував Яли.